Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 23.05.2022
„Remisowa” inauguracja 1 ligi baseballu

22 maja br. na boisku baseballowym „Al. Koproski Baseball Stadium” odbyła się inauguracja rozgrywek 1 ligi baseballu. Mimo zimna i silnego wiatru na boisku panowała przez 5 godzin gorąca atmosfera, a to za sprawą grających drużyn: Yankees Działdowo i Rawa Katowice. O godzinie 11.00 rozpoczął się mecz narzutami pierwszych piłek przez zaproszonych gości: prezesa Yankeesów Zbigniewa Młodawskiego, przewodniczącego Komisji Sportu, Kultury Fizycznej, Turystyki i Rekreacji  radnego miejskiego Leszka Gołębiewskiego, wieloletniego działacza klubu Henryka Balickiego i założyciela klubu Zdzisława Ziółkowskiego. Potem na boisku już „rządzili” baseballiści, popisując się wspaniałą grą. Początek należał do Yankeesów, którzy objęli prowadzenie 2:1 po punktach Macieja Wróblewskiego /2 Home Run/  i dobrej grze motacza Pawła Karbowskiego. 2 zmiana meczu była kluczowa dla końcowego wyniku. Po bardzo dobrej grze w ataku  i Home Runie oraz błędach gospodarzy, goście z Katowic zdobyli 7 pkt! To był decydujący moment meczu i mimo pogoni Yankeesów, to Rawa Katowice zwyciężyła 15:7.

Drugi mecz rozpoczął się o godzinie 14.00 przy  fatalnej pogodzie, ale na boisku nadal panowała gorąca atmosfera. Yankeesi Działdowo szybko zapomnieli o pierwszym meczu i od początku ruszyli do ataku, grając dobrze w obronie objęli prowadzenie 3:0 a po 3 zmianie 4:0. Jednak do wygranej było jeszcze daleko. W 4 zmianie zawodnicy Rawy pokazali, że walczyć będą do końca o drugie zwycięstwo, zdobywając 4 pkt. przy 1 gospodarzy. W 5 zmianie Yankeesi zdobyli 6 pkt. i utrzymali wynik do 7 zmiany, wygrywając cały mecz 6:4. Zwycięstwo w dużej mierze Yankeesi zawdzięczają dobrej grze w obronie całej drużyny, miotaczowi Łukaszowi Przybułkowi  #56/Comple Game/, oraz wybiciami poza boisko /Home Run/, którymi popisali się Wróblewski ,Banach i Wójcik.

Yankees Działdowo: Adam Wityczyn /łącznik/, Mateusz Banach /1 baza/, Paweł Karbowski /miotacz, łącznik/, Maciej Wróblewski /grający trener, łapacz/, Bartosz Gajtkowski /kapitan zespołu, 2 baza/, Daniel Wójcik /miotacz, zapolowy/, Łukasz Przybułek /miotacz, 3 baza/, Daniel Gruszczyński /zapolowy/, Marcin Morawski /zapolowy/, Grzegorz Łątkowski /zapolowy/, Kamil Olichwier /zapolowy/, Damian Zaczkowski, Wiktor Prado. Trener: Maciej Wróblewski. Coach Manager: Zdzisław Ziółkowski

Dziękujemy wszystkim zawodnikom nie tylko za mecz ale i zaangażowanie w przygotowanie boiska do meczów /nowa profesjonalna „górka miotacza”, wyprofilowane ścieżki biegowe/, pracownikowi „Orlika”, Dyrekcji ZPO Nr 2 w Działdowie, opiece medycznej, Firmie PROREMBUD Działdowo, TVP 3 Olsztyn /relacja jutro o 14.30 i 18.50 oraz w Internecie/ oraz  właścicielom Brzózkowego Wińca.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Galeria

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński