Kultura, edukacja, sport 06.03.2023
Roksana Szklarska i Marta Bruździak uczestniczkami finału wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym!

3 marca br. odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie Powszechnym zorganizowana przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Działdowie. Wzięło w niej udział 6 dwuosobowych zespołów ze szkol ponadpodstawowych z naszego powiatu. W pierwszej części olimpiady uczniowie rozwiązywali test teoretyczny składający się z 50 pytań, w drugim etapie najlepsze trzy drużyny uczestniczyły w rozgrywkach ustnych odpowiadając na pytania komisji. W tym roku zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w składzie: Roksana Szklarska i Marta Bruździak. Uczennice ZSTiO będą 24 marca br. reprezentowały powiat działdowski na szczeblu wojewódzkim. Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie w składzie: Filip Skuza i Jakub Wielongowski, zaś trzecie drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie w składzie: Amelia Błaszkiewicz i Błażej Krajewski.

Gratulujemy!