Kultura, edukacja, sport 17.12.2021

W październiku 2021 roku odbył się Konkurs Plastyczny pn. Klimat i woda motorem przyszłości. Organizatorem Konkursu było Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej we współpracy z Powiatem Działdowskim.

Konkurs, którego celem było propagowanie postaw sprzyjających trosce o przyrodę, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska naturalnego i klimatu oraz podniesienie świadomości uczniów na temat znaczenia wody dla prawidłowego rozwoju społeczeństw, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i wzięły w nim udział cztery oddziały przedszkolne: w Kisinach, Koszelewach, Kurkach i Płośnicy oraz dziesięć szkół podstawowych: SP nr 3 w Działdowie, SP w Klęczkowie,  SP w Koszelewach, SP w Księżym Dworze, SP nr 1 w Lidzbarku, SP w Petrykozach, SP w Płośnicy, SP w Rumianie, SP w Sławkowie  i SP w Uzdowie.

Nagrody rzeczowe i wyróżnienia zostały przyznane następującym uczestnikom:

Laureaci klas I-III:

8. Franciszek Drzewoszewski, SP nr 1 Lidzbark
  9. Maria Trybuła, SP Sławkowo
  10. Justyna Osińska, SP Płośnica

Działdowskie Centrum Edukacji Ekologicznej powstało w 1998 r. Koordynuje oraz promuje wszelkie działania edukacyjne związane z ekologią na terenie powiatu działdowskiego. Główne cele to rozwijanie edukacji ekologicznej i propagowanie idei proekologicznych; inspirowanie i organizowanie przepływu informacji o osiągnięciach z dziedziny edukacji ekologicznej, myśli naukowo-technicznej i innych wartościach związanych z ochroną środowiska; wspieranie działań i inicjatyw społecznych w zakresie ochrony środowiska; informowanie opinii publicznej o zagrożeniach i stanie środowiska oraz tworzenie klimatu przeciwdziałania negatywnym zjawiskom w tym zakresie; kształtowanie postaw i zachowań dzieci i młodzieży, które sprzyjać będą idei ekorozwoju; podejmowanie działań zmierzających do tworzenia więzi emocjonalnych z miejscem zamieszkania, nauka samodzielnego dostrzegania problemów ekologicznych występujących w miejscu zamieszkania oraz inspirowanie do ich rozwiązywania; tworzenie bazy materialnej służącej krzewieniu edukacji ekologicznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac gratulujemy!

Informacja: Starostwo Powiatowe w Działdowie

/zdjęcie główne przedstawia dwie kobiety i jednego mężczyznę/

Fot: Beata GołębiewskaDodał: Benedykt Perzyński