Kultura, edukacja, sport 12.03.2021
Rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego  Poezji im. K. K. Baczyńskiego

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną tegoroczna odsłona Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji im. K. Baczyńskiego miała nietypową postać – w całości potyczki były przeprowadzone w formie zdalnej. Uczestnicy przysłali filmy z nagraną recytacją utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Spojrzenie”. Zawody rozgrywały się w dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe i szkoły średnie.

Do konkursu zgłosiło się dwadzieścioro recytatorów reprezentujących:

• Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Zieluniu
  • Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. T. Kościuszki w  nr 1 w Lidzbarku:
  • Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów nr 2 w Lidzbarku:
  • Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Starym Dłutowie:
  • Szkołę Podstawową w Słupie
  • Zespół Szkół nr 1 w Działdowie
  • Zespół Szkół w Iłowie
  • Zespół Szkół im. W. Jagiełły w Lidzbarku
  • Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku

Również zdalnie obradowało Jury konkursu w składzie: przewodnicząca pani Edyta Marszak – dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku, pani Anna Wasielewska – instruktor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lidzbarku, pani Anna Ambrochowicz – nauczycielka języka polskiego w lidzbarskim liceum. Decyzje zapadły podczas wspólnej wideokonferencji.

Ustalenia komisji konkursowej:

I miejsce w kategorii Szkół Podstawowych

Alicji Marecka – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zieluniu

II miejsce w kategorii Szkół Podstawowych

Marta Grzywacz – Szkoła Podstawowa w Słupie

III miejsce w kategorii Szkół Podstawowych

Franciszek Byliński – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Szarych Szeregów nr 2 w Lidzbarku

I miejsce w kategorii Szkół Ponadpodstawowych

Martyna Pawelska – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku

II miejsce w kategorii Szkół Ponadpodstawowych

Karolina Jarzynka – Zespół Szkół nr 1 w Działdowie

III miejsce w kategorii Szkół Ponadpodstawowych

Dagmara Karpińska – Zespół Szkół im. W. Jagiełły w Lidzbarku

Zdecydowano o przyznaniu wyróżnień:

Julii Wacławskiej – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku

Natalii Rychcik – Zespół Szkół nr 1 w Działdowie

Karolowi Komoszyńskiemu – Szkoła Podstawowa z Oddziałami  Dwujęzycznymi i Sportowymi im. T. Kościuszki w  nr 1 w Lidzbarku

Aleksandrze Nisgorskiej – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Starym Dłutowie

Nagrody książkowe zostaną przesłane pocztą.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjemność wysłuchania ich krasomówczych popisów! Oklaski dla nauczycieli, którzy przygotowali recytatorów.

nadesłała: Paulina Sekita