Kultura, edukacja, sport 31.08.2021

W niedzielę 29 sierpnia na działdowskim zamku odbył się kolejny Działdowski Festiwal Ogniowy. Do współzawodnictwa na fireshow stawiło się kilkudziesięciu uczestników z całej Polski. Rywalizowali oni w konkurencji solowej, grupowej oraz turnieju smoków. Festiwal organizowało Działdowskie Bractwo Rycerskie we współpracy z Muzeum Pogranicza. Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Działdowie oraz Gminy Miasto-Działdowo. Dziękujemy również pozostałym sponsorom i współorganizatorom: Eltrim, Elektri, PGKiM, InterMarche, Podrzuć, .To, KP. Organizatorzy serdecznie dziękują Burmistrzowi  Miasta Działdowa, Grzegorzowi Mrowińskiemu oraz Staroście Działdowskiemu, Pawłowi Cieślińskiemu.

Wyniki rywalizacji:

Turniej Smoków

1. Michał Marona (Działdowo)
  2. Jarosław Tymiński (Działdowo)
  3. Michał „Liki” Zdancewicz (Nidzica)

Soliści

1. Jerzy Kozłowski (Kraków)
  2. Gabriela Zarzecka (Warszawa)
  3. Marlena Chawrilska (Działdowo)
  4. Michał Marona (Działdowo)
  5. Julia Chawrilska (Działdowo)

Wyróżnienie – Jakub Brzozowski (Działdowo)

Konkurencja grupowa

1. Grupa IGNIS młodsza (Działdowo)
  2. Grupa IGNIS starsza (Działdowo)

W galerii zamieszczamy zdjęcia z Festiwalu oraz cyklu warsztatów machania ogniem i kuglarstwa prowadzonych w ostatnim tygodniu sierpnia przez działdowskie bractwo.

Autor: Działdowskie Bractwo Rycerskie

/zdjęcie główne przedstawia osobę z płonącymi rekwizytami/

Fot: Działdowskie Bractwo RycerskieDodał: Benedykt Perzyński