Kultura, edukacja, sport 13.04.2022
Spiulkolot, jesieniara czy dzban? Powiatowy Konkurs Mistrz Języka Polskiego

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie już po raz dwunasty zorganizowała Powiatowy Konkurs Mistrz Języka Polskiego, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych miasta Działdowa oraz szkół średnich Powiatu Działdowskiego. W tym roku konkurs odbył się 21 marca,  w formule online. Celem konkursu było zaakcentowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który został  ustanowiony przez UNESCO 17 listopada w 1999 roku.

Czy łatwo zostać laureatem Konkursu Mistrz Języka Polskiego? Przekonajmy się sami.

Spiulkolot, jesieniara czy dzban? Jak brzmi młodzieżowo słowo roku 2021?

Przekonujący, przekonywujący czy przekonywający? Która forma jest poprawna? A może poprawne formy są dwie?

Kiedy została zainicjowana kampania „Ojczysty – dodaj do ulubionych”?

To tylko niektóre zagadnienia, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy konkursu.

Jak widać zadania nie były proste, dlatego zwycięzcy zasługują na ogromne brawa.

Laureatami konkursu w kategorii szkół podstawowych zostali:

miejsce I – uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie – Mikołaj Siemion

miejsce II  ex aequo – uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie – Oliwia Filaszkiewicz i Daria Stachurska

miejsce III – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie – Alicja Steyka

W kategorii szkół średnich:

miejsce I – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku – Natalia Jaworska

miejsce II – uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Działdowie – Klaudia Rojewska

miejsce III – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku – Wiktoria Świniarska

Nadesłała: Marzena Maczyta

/zdjęcie główne przedstawia grupę osób/

Fot: SP 2 DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński