Kultura, edukacja, sport 27.07.2021
Spotkanie z Januszem Kukułą i Marcinem Trońskim w ramach Powiatowych Wieczorów z Poezją

Czwarty z Powiatowych Wieczorów z Poezją był nietypowy ponieważ nie występował w nim żaden z lokalnych twórców słowa, natomiast gościem specjalnym był Janusz Kukuła, dyrektor i główny reżyser Teatru Polskiego Radia, który również pisze i publikuje wiersze. Działdowskiej publiczności jest znany, ponieważ uczestniczył w prapremierze słuchowiska Krystyny Sztramskiej „Druciany krzyżyk”, która odbyła się dwa lata temu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Janusz Kukła zna i podziwia działania DKS, dlatego też zgłosił Kuźnię do programu społecznego Mistrz Mowy Polskiej, którego celem jest popularyzacja języka polskiego.

Do udziału w czwartym Wieczorze z Poezją został zaproszony również aktor, Marcin Troński, który jest zaprzyjaźniony z Działdowską Kuźnią Słowa od wielu lat i często bierze udział w Wieczorach z Poezją. Panowie wspólnie prezentowali wiersze, w których autor odnosił się do znanych i bliskich mu osób oraz przedstawił swoje rozważania na temat poezji. Prezentacje wierszy przerywały piosenki z płyty „Na pięciolinii słów”, która jest wspólnym projektem Działdowskiej Kuźni Słowa i Szkoły Muzyki i Tańca „Art. Music”. Piosenki wykonywała Kornelia Falk z towarzyszeniem zespołu w składzie: Krzysztof Rychcik, Patryk Szymański, Robert Markowski.

Spotkanie miało miejsce na dziedzińcu zamkowym w dniu 25 lipca 2021 roku. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Domem Kultury i Muzeum Pogranicza w Działdowie. Patronami medialnymi są Moje Działdowo.pl, Radio 7 oraz Miesięcznik Dzień Dobry Działdowo.

Powiatowe Wieczory z Poezją są finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego.

Nadesłała: Elżbieta Zakrzewska

/zdjęcie główne przedstawia dwóch mężczyzn/

Fot: Darek Buczyński, Marcin Ostrowski, Jadwiga SmółkaDodał: Benedykt Perzyński