Kultura, edukacja, sport 20.07.2021
Spotkanie z Krystyną Braun i Janem Jankowskim w ramach Powiatowych Wieczorach z Poezją

18 lipca br. sympatycy poezji spotkali się w Lidzbarku, na skwerku przy fontannie, niedaleko jeziorka, aby posłuchać wierszy mieszkanki swojego miasta, Krystyny Braun, której teksty przedstawił, wraz z autorką, znany aktor teatralny i filmowy Jan Jankowski. Był to już trzeci wieczór poetycki z cyklu Powiatowych Wieczorów z Poezją, letniej imprezy literackiej organizowanej przez Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lidzbarku. Gości przywitały: prezes SDKS Renata Buczyńska oraz dyrektor M-GOK w Lidzbarku Marlena Komosińska.

Poetka wraz z aktorem stworzyli swoisty dialog poetycki, posługując się refleksyjnymi strofami autorki. W przerwach między czytaniem wierszy toczyła się swobodna rozmowa bohaterów spotkania, pełna żartów, anegdot  i dobrego humoru. Był też czas na posłuchanie piosenek w wykonaniu solistek lidzbarskiego M-GOK: Anny Wasielewskiej i Julii Drumińskiej. Prezentacji wierszy towarzyszyła również wystawa fotograficzna członków lidzbarskiej grupy fotograficznej ISSO.

Wieczór był bardzo udany. Publiczność dopisała, pogoda również. Nowe miejsce, gdzie  zostało zorganizowane spotkanie, okazało się malownicze i przytulne, atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu ciepła i serdeczna, a poetyckie oczekiwania na pewno zostały  spełnione.

Powiatowe Wieczory z Poezją są finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego.

Patronami medialnymi spotkania są portal moje-dzialdowo.pl oraz Radio 7.

Nadesłała Elżbieta Zakrzewska

/zdjęcie główne przedstawia kobietę i mężczyznę/

Fot: Gosia Grabowska i Marcin OstrowskiDodał: Benedykt Perzyński