Kultura, edukacja, sport 13.07.2021
Spotkanie z Lidią Sadową i Edwinem Kłosowskim w ramach Powiatowych Wieczorów z Poezją

Drugie poetyckie spotkanie, które odbyło się w ramach Powiatowych Wieczorów z Poezją, miało miejsce w dniu 11 lipca br.  w Płośnicy. Jego gospodarzem było Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy we współpracy ze Stowarzyszeniem Działdowska Kuźnia Słowa.

W spotkaniu w Płośnicy udział wzięli: aktorka Teatru Polskiego w Warszawie, znana również z ról w serialach telewizyjnych, oraz Edwin Kłosowski, członek Działdowskiej Kuźni Słowa. i autor dwóch tomików wierszy. Licznie zgromadzona publiczność z wyraźną przyjemnością słuchała humorystycznych, ale również refleksyjnych wierszy p. Edwina, a ich interpretacja w wykonaniu p. Lidii dodała strofom głębszego wyrazu. Wieczór uatrakcyjnił występ wokalny Anny Bońkowskiej, która śpiewała piosenki z repertuaru m.in.: Edyty Górniak, Maryli Rodowicz, Renaty Przemyk i zespołu Maanam. Uczestnicy spotkania mieli też okazję podziwiać wystawę aniołów przygotowaną przez Anetę Rozentalską z płośnickiego Domu Pracy Twórców. Organizatorzy zadbali również o podniebienia gości, serwując poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń „Hiacynty” z Zalesia.

W trakcie spotkania była możliwość otrzymania ostatniego tomiku poezji Edwina Kłosowskiego, zatytułowanego „Wiersze spod kwitnącej akacji” wraz z pamiątkowym wpisem autora. Szczególną przyjemnością dla uczestników spotkania była okazja do rozmowy z gościem, Lidią Sadową i otrzymania autografu od aktorki.

Powiatowe Wieczory z Poezją są finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego.

Patronami medialnymi spotkania byli: portal moje-dzialdowo.pl oraz Radio 7.

Nadesłała Elżbieta Zakrzewska

/zdjęcie główne przedstawia kobietę i mężczyznę siedzących na scenie/

Fot: Jadwiga Smółka i Marcin OstrowskiDodał: Benedykt Perzyński