Społeczeństwo i środowisko 02.06.2023
Starosta Paweł Cieśliński i wicestarosta Krzysztof Aurast uczestnikami  XXIX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich

W dn. 31 maja – 1 czerwca 2023 r. odbyło się w Karpaczu XXIX Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich, w którym uczestniczyli starosta Paweł Cieśliński i wicestarosta Krzysztof Aurast.

W pierwszym dniu władze Związku Powiatów Polskich uhonorowały najbardziej zasłużonych dla samorządu powiatowego samorządowców medalami Bene Meritus Powiatom. Tym razem oznaczenie otrzymało 11 osób: Zdzisław Brezdeń, starosta oławski, Walery Czarnecki, starosta lubański, Mieczysław Kasprzak, starosta legnicki, Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy, Piotr Lech, starosta milicki, Roman Potocki, starosta wrocławski, Cezary Przybylski, starosta bolesławiecki, Marek Szponar, starosta oławski, Andrzej Wąsik, starosta wrocławski i Jerzy Więcławski, starosta wołowski.

W drugim dniu starostowie oraz prezydenci miast na prawach powiatu rozmawiali o istotnych kwestiach dotyczących funkcjonowania samorządu terytorialnego, m. in. o finansach, zdrowiu, edukacji, inwestycjach i rozwoju.

BP

/zdjęcie główne przedstawia trzech mężczyzn siedzących za stołem/

Fot: SPDodał: Benedykt Perzyński