Kultura, edukacja, sport 24.09.2021
Stypendia Naukowe Starosty Działdowskiego wręczone! (filmy)

W dniu 23 września 2021 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów  naukowych przyznanych przez Starostę Działdowskiego uczniom i absolwentom szkół ponadpodstawowych,  którzy  osiągają wysokie wyniki w nauce. Gospodarzem uroczystości był Starosta Działdowski Paweł Cieśliński, który pogratulował stypendystom dotychczasowych osiągnięć oraz życzył wielu sukcesów w dalszej karierze edukacyjnej i zawodowej. Podziękował rodzicom za wspieranie dzieci w dążeniu do celu. Wyraził też satysfakcję z powodu zwiększającej się z roku na rok liczby Stypendystów, świadczącej o coraz wyższym poziomie kształcenia. W uroczystości wziął udział Przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego Michał Struzik, dyrektorzy szkół oraz rodziny Stypendystów.

Za wysokie osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2020/2021 stypendia z rąk Starosty Działdowskiego Pawła Cieślińskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Działdowskiego, Michała Struzika odebrało 60 uczniów!

Stypendia naukowe za osiągnięcie wysokich wyników na egzaminie maturalnym otrzymali uczniowie z

• I LO w Działdowie

Radzimska Zuzanna
Rakocki Wiktor
Roch Julia

Stypendia naukowe za osiągnięcie wysokich wyników na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe otrzymali uczniowie z:

• Technikum Nr 1 w ZS w Działdowie

Mizeria Weronika
Prelewicz Nikola Maria
Sygut Monika

Bartosz Maciejewski jest stypendystą, który uzyskał tytuł laureata w XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego Michał Struzik, który pogratulował stypendystom sukcesów i życzył im odważnego spełniania ambitnych celów, natomiast rodzicom życzył wielu powodów do dumy z osiągnięć własnych dzieci.

Gratulujemy wszystkim stypendystom!

/zdjecie główne przedstawia trzech mężczyzn i kobietę/

Fot: Marcin Ostrowski, Materiały filmowe: Marcin Ostrowski i Telewizja MazuryDodał: Benedykt Perzyński