Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 11.01.2021
Sukcesy Yankeesów w 2020 r.

Baseballowy klub działdowski zajął najlepsze miejsce w historii klubu w punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego za 2020 rok. Baseballiści zdobyli 46,57 pkt /brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, srebrny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików/ co dało 846 miejsce wśród 4222 sklasyfikowanych klubów kraju. Dzięki m.in. naszym punktom  województwo sklasyfikowano na 12 miejscu, powiat działdowski zajął 158 miejsce w Polsce /punktowały 373 powiaty/ a w województwie nasz powiat zajął V miejsce wśród 23 powiatów. Najwięcej pkt zdobył Dekorglass /84,84/ i Yankees /46,57/. Punkty pozostałe zdobyły m.in. GSZS Rybno/22/, Elite Fight Club Lidzbark/22/, UKS MOSiR /18/ i inni. W sumie powiat zdobył 210,47 pkt. W punktacji gmin, Gminę Miasto Działdowo z 151,47 pkt sklasyfikowano w Polsce na 176 miejscu na 940 gmin! a w województwie na VIII miejscu wśród 43 gmin. Wśród sklasyfikowanych 173 klubów sportowych, najwyżej w województwie warmińsko-mazurskim uplasował się Dekorglass /17 miejsce/ i Yankees /32 miejsce/.

Nieco trudniej walczyło się seniorom w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu, których dzielnie wspierała młodzież. Udział w rozgrywkach seniorów dał szansę młodzieży na rywalizację na wyższym poziomie. Młodzi baseballiści zostali zauważeni przez trenerów kadr narodowych w kategoriach U-12, U-15 i U-18 i już w grudniu przebywali na zgrupowaniach powołani przez Polski Związek Baseballu i Softballu. Najmłodsi Yankeesi zdobyli srebrne medale Mistrzostw Województwa SZS w baseballu, także srebro w VIII Ogólnopolskim Turnieju Walentynkowym.

Nowy 2021 rok zapowiada się jeszcze lepiej niż mijający. Liczymy, że będziemy mogli spokojniej i zdrowiej przygotowywać się do bogatego sezonu. W planach mamy m.in. w dniach 26-28 marca  odłożony XX Turniej o Puchar Prezydenta RP w obsadzie krajowej a 26-28 listopada XXI w obsadzie ponownie międzynarodowej. Młodzież wystąpi w eliminacjach OOM z szansami na walkę o złoto, młodzicy w Mistrzostwach U-12 a odmłodzony zespół seniorów w 1 lidze i Bałtyckiej Lidze Baseballu. W lutym 2021 planujemy wybór 10 Najlepszych baseballistów i softballistek w dwudziestopięcioletniej historii klubu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w sezonie 2020 m.in. Samorządom: Województwa, Powiatu i Miasta, Dyrekcji SP 2 Działdowo, mediom: TVP 3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio 7, Gazecie Działdowskiej, Tygodnikowi Działdowskiemu oraz sponsorom: firmom Dekorglass, Heinz Glas, PROREMBUD, KOMBET, IWOMAR i innym.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński