Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 16.06.2021
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w  Niechłoninie rozpocznie zajęcia w Programie #SuperKoderzy

Szkoła Podstawowa w Niechłoninie, znalazła się wśród  140 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji do Programu Fundacji Orange. Jest to ogromny sukces, ponieważ komisja konkursowa otrzymała pond 1100 zgłoszeń.

#SuperKoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla uczniów klas IV-VIII. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości. Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. #SuperKoderzy uczą się grać na bananach, programować stację pogodową, tworzyć interaktywne multimedialne reportaże, a nawet własne strony internetowe czy gry dla robotów.

O tym, jak radzą sobie #SuperKoderzy ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie  będziemy informować w nowym roku szkolnym!

Nadesłała: Zenona Rosłon

Dodał: Benedykt Perzyński