Powiat Działdowski Powiat Działdowski

A- A+

Społeczeństwo i środowisko 29.07.2021
Już wkrótce działdowski szpital otworzy nowoczesną pracownię rezonansu magnetycznego

Na terenie SPZOZ w Działdowie rozpoczęły się prace budowlane nowego skrzydła diagnostyki obrazowej. Otwarcie nowoczesnej pracowni rezonansu magnetycznego wyposażonej w półtora Teslowy skaner MR planowane jest na czwarty kwartał bieżącego roku.

Inwestycja prowadzona jest przez firmę MR DIAGNOSTIC.PL, która otworzyła już pracownie w szpitalach w Elblągu, Iławie i Bartoszycach. Pracownia MR świadczyć będzie unikalne w województwie usługi diagnostyczne. Wyposażona będzie w stanowisko anestezjologiczne do wykonywania badań w sedacji. Jest to bardzo istotna informacja dla pacjentów bólowych, pacjentów z niekontrolowanymi tikami ruchowymi oraz małych dzieci, w przypadku których diagnostyka MR jest praktycznie niemożliwa. Dodatkowo w wyniku wieloletnich prac badawczych firma MR DIAGNOSTIC.PL wprowadza na rynek nową usługę, dzięki której możliwa będzie wreszcie diagnostyka pacjentów w metalowymi implantami. Pacjenci wcześniej dyskwalifikowani z tego powodu będą mogli bezpiecznie wykonać diagnostykę rezonansem magnetycznym w Działdowie. Uruchomienie pracowni zaplanowano na koniec listopada br.

Wszelkie informacje o zapisach na badania dostępne będą od października na stronie www.mrdiagnostic.pl

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat pracowni rezonansu magnetycznego prosimy o kontakt z managerem firmy pod adresem mail: [email protected]

Nadesłała: Joanna Mossakowska

Dodał: Benedykt Perzyński