Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 13.05.2022
Tydzień Grecki w lidzbarskim Zespole Szkół

W dniach 9 do 20 maja br. uczniowie Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku z Technikum Organizacji Turystyki i Technikum Reklamy realizują staż zawodowy w ramach projektu ERASMUS+ w Grecji w miejscowości Paralii Katerini.

Przed wyjazdem został zorganizowany w szkole TYDZIEŃ GRECKI. Celem tego wydarzenia było poznanie historii, tradycji, kultury i atrakcji turystycznych tego państwa oraz integracja uczniów, nie tylko wyjeżdżających na staż. Pierwszy dzień przebiegał pod hasłem „W kolorach greckiej flagi”. Naszymi biało – niebieskimi strojami  zaznaczyliśmy chęć udziału w dalszych działaniach. W kolejnych dniach uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat Grecji i wziąć udział w turnieju, który przygotowały uczennice TOT w ciekawej i lubianej przez młodzież aplikacji Kahoot.
W przygotowaniach do konkursu, zarówno uczestnikom jak i organizatorom, pomogły materiały znajdujące się na korytarzu naszej szkoły, punkcie „it” – informacji turystycznej o Grecji. Uczniowie, którzy chcieli pokazać swoje zdolności artystyczne, wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Widokówka z Grecji”. W swoich pracach pokazali nam piękne greckie widoki, zabytki i inne obiekty. Aby trochę się zabawić i spędzić czas na wesoło, zatańczyliśmy „Grecką Zorbę” przebrani za greckich bogów i boginie. Wszystko to zwieńczyliśmy wyjściem do mieszkańców Lidzbarka z drobnym poczęstunkiem, który nazwaliśmy „Greckie śniadanie”. Były słodkie babeczki i ciasta, owoce, oliwki, sery i pyszna kawa, czyli to wszystko, co jadają Grecy na śniadanie. Przed nami jeszcze rozstrzygnięcie konkursów i nagrody dla najbardziej zaangażowanych uczestników wydarzenia, ale to już po przyjeździe stażystów.

Nadesłała: Natasza Dudaniec

Galeria

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia na schodach szkolnych/

Fot: ZS w LidzbarkuDodał: Benedykt Perzyński