Kultura, edukacja, sport 17.07.2024

17 lipca br. na IV Sesji Rady Powiatu Działdowskiego została podjęta uchwała, zgodnie z którą Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa otrzymało tytuł honorowy „Osobowość Powiatu Działdowskiego”, zatwierdzająca tym samym decyzję Kapituły tytułu honorowego „Osobowość Powiatu Działdowskiego” z dn. 19 czerwca 2024 r. podjętą w tej sprawie. Wręczenie statuetki oraz dyplomu nastąpi w terminie późniejszym.

Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa istnieje od 24 listopada 2011 r., natomiast zarejestrowane zostało w Krajowym Rejestrze Sądowym w dn. 8 sierpnia 2014 r. Cele stowarzyszenia to m. in. promocja regionalnych przedsięwzięć twórczych oraz prowadzenie działalności integrującej środowisko artystyczne, wspieranie działań na rzecz powołania regionalnego centrum artystycznego, inspirowanie i pomoc w realizacji artystycznych projektów i inicjatyw kulturalnych, wspieranie artystów w ich indywidualnych i zbiorowych prezentacjach i wystąpieniach, organizacja i prowadzenie warsztatów, festiwali i konkursów artystycznych, edukacja kulturalna, oraz współpraca z różnymi ośrodkami kultury, wspieranie działań władz samorządowych na rzecz zachowania i utrwalania tradycji kulturowej regionu, archiwizowanie osiągnięć twórczych artystów związanych ze stowarzyszeniem w elektronicznej bazie danych.

Wyróżnienie tytułem: „Osobowość Powiatu Działdowskiego” jest wyrazem uznania za dotychczasową pracę Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa nad poprawą jakości kulturowego i społecznego życia mieszkańców naszego powiatu.

Do tej pory tytuł honorowy „Osobowość Powiatu Działdowskiego” otrzymali:

w 2012 r. – Michał Boni,

w 2013 r. – Jerzy Stępień,

w 2014 r. – Elżbieta i Gabriel Chojakowie,

w 2015 r. – nie wnioskowano,

w 2016 r. – Gustaw Marek Brzezin,

w 2017 r. – ks. biskup Andrzej Wojciech Suski,

w 2018 r. – Jan Regulski,

w 2019 r. – nie wnioskowano,

w 2020 r. – Artur Henryk Chojecki,

w 2021 r. Bogdan Cywiński,

w 2022 r. – Paweł Baraszkiewicz i Władysław Kubiński,

w 2023 r. – nie wnioskowano.

BP

Fot: BPDodał: Benedykt Perzyński