Kultura, edukacja, sport 22.04.2022
Uczniowie działdowskiego ZS Nr 1 zwycięzcami etapu powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym!

21 kwietnia br. odbyły się w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, których organizatorem był Zarząd Powiatu Działdowskiego.

Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży szkół średnich poprzez popularyzowanie znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych oraz inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W turnieju powiatowym wzięły udział drużyny z następujących szkół naszego powiatu:

1. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Działdowie,
  2. Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie,
  3. II Liceum Ogólnokształcące w Działdowie,
  4. Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku,
  5. Zespół Szkół w Lidzbarku,
  6. Zespół Szkol Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie.

Do przeprowadzenia etapu powiatowego Warmińsko – Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego Zarząd Powiatu Działdowskiego powołał Powiatowy Komitet Organizacyjny w składzie:

1) Marlena Perzyńska – przewodnicząca, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Działdowie,

2) Wiesław Nowociński – członek, p.o. zastępcy Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Komunikacji Starostwa Powiatowego w Działdowie,

3) Beata Gołębiewska – członek, inspektor ds. ochrony zdrowia, kultury, sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Działdowie,

4) Marta Zawadzka – członek, inspektor ds. ochrony zdrowia, kultury, sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Działdowie,

5) Artur Sobotka – członek, aspirant sztabowy, kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Działdowie,

6) Dariusz Piotrowicz – członek, nauczyciel, instruktor nauki jazdy/w zastępstwie aspirant Tomasz Żarnowski z KPP w Działdowie,

7) Mateusz Trzciński- członek, pracownik SOR Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie.

Turniej otworzył członek Zarządu Powiatu Działdowskiego Janusz Kaczmarek, który przedstawił ideę konkursu, zaś przewodnicząca komisji Marlena Perzyńska przypomniała główne założenia regulaminu.

Uczestnicy turnieju mieli za zadanie rozwiązać testy z zakresu ruchu drogowego, wykonać zadania praktyczne dotyczące przygotowania pojazdów do jazdy, pokonać tor przeszkód motorowerem i wykonać zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji końcowej zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 w Działdowie w składzie:

1 Jakub Szklarski,

2 Kamil Sieński,

3 Aleksander Rybicki.

Opiekun: Adam Osowski.

Wyżej wymieniona drużyna będzie reprezentowała nasz powiat podczas Wojewódzkiego  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nagrody dla zawodników oraz poczęstunek dla uczestników ufundował organizator etapu powiatowego turnieju, czyli Zarząd Powiatu Działdowskiego.

Organizatorzy dziękują p. Krzysztofowi Kowalskiemu właścicielowi OSK KOWALSKI za przygotowanie placu manewrowego i udostępnienie sprzętu motorowerowego.

BP

/zdjęcie główne przedstawia grupę osób/

Fot: Benedykt PerzyńskiDodał: Benedykt Perzyński