Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 22.04.2022
Kacper Kopeć zwycięzcą Fraktala!

20 kwietnia 2022 r. Zespół Szkół nr 1 już po raz drugi zorganizował międzyszkolny konkurs programistyczny „FRAKTAL” w programowaniu indywidualnym. Konkurs odbył się na poziomie wojewódzkim pod patronatem Starosty Powiatu Działdowskiego —  głównym sponsorem nagród. W rywalizacji wzięło udział ponad 30 najlepszych programistów z całego województwa, między innymi z Olsztyna oraz z Elbląga.

Zawody zostały uatrakcyjnione przez zaproszonych gości. Nagrody wręczył Pan Starosta Krzysztof Aurast. Mieliśmy przyjemność gościć wykładowców z Politechniki Gdańskiej, panią Annę Domagalską oraz Danutę Hinz — koordynatorów projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, w którym już drugi rok biorą udział nasi uczniowie i nauczyciele. Panie bardzo wspierają oraz dopingują naszej szkole i nauczycielom.

Do rozwiązania zostało przygotowanych 12 problemów algorytmicznych z różnych dziedzin życia. Autorzy zadań to znane osoby na arenie ogólnopolskiej z dziedziny algorytmiki. Pierwszym z nich jest pan Maciej Boniecki, wykładowca na Wyższej Szkole Informatyki. Pan Maciej wspiera naszych uczniów wykładami z programowania i algorytmiki. Drugi z autorów to pan Grzegorz Spryszyński, który zajmuje drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu pl.spoj.com w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych. Trzecim autorem zadań był Marcin Kasprowicz — koordynator konkursu.

Cały konkurs wygrał po raz drugi uczeń ZS nr 1 w Działdowie Kacper Kopeć rozwiązując 9 z 12 zadań. Na drugim miejscu uplasował się uczeń z Uniwersyteckiego XII LO w Olsztynie — Maciej Curulak. Na trzecim miejscu na podium stanął także uczeń ZS nr 1 w Działdowie, Hubert Kowalski. Uczniów z Olsztyna przygotował pan Arkadiusz Curulak, natomiast uczniów z Działdowa pan Marcin Kasprowicz. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników.

W zawodach wziął udział także Jakub Pająk, uczeń który dotarł do finału Olimpiady Informatycznej. Kuba rozwiązywał zadania zdalnie i był objęty oddzielną klasyfikacją. Ostatecznie zajął II miejsce open. Ogromne gratulacje Kuba!

Przeprowadziliśmy także kategorię dla szkół podstawowych. Na najwyższym miejscu podium stanął Jan Szarwiła, na drugim miejscu Jan Miros a na trzeciej pozycji Zofia Wasielewska. Gratulujemy! Uczniów przygotował pan Grzegorz Kurowski.