Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 24.06.2021
Uczniowie lidzbarskiego LO w czołówce specjalistów od bezpieczeństwa cyfrowego!

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku: Milena Kalwa z klasy 1 b, Amelia Marecka i Wiktor Rakocki z klasy 2c, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy i praktycznych umiejętności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – „CyberSkiller Challenge Poland”.

Szerzenie umiejętności i praktycznej wiedzy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa – to był główny cel konkursu „CyberSkiller Challenge Poland” organizowanego przez działającą na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie spółkę spin-out “CyberSkiller”. Do przeprowadzeniu konkursu została wykorzystana autorska platforma przeznaczona do edukacji specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, która została opracowana przez kierownika Katedry Cyberbezpieczeństwa UMCS w Lublinie – dra hab. Bogdana Księżopolskiego.

Konkurs odbył się w 3 etapach: szkolnym, wojewódzkim, na którym reprezentanci lidzbarskiego liceum byli pierwsi, oraz ogólnopolskim. Ten ostatni odbył się w piątek 18 czerwca 2021 roku. Drużynowo: Milena, Amelia i Wiktor uplasowali się na XII miejscu w kraju.

Jesteśmy dumni z naszych Uczniów i szczerze im gratulujemy znalezienia się w ścisłym gronie specjalistów od bezpieczeństwa cyfrowego!

Informacja: LO w Lidzbarku

/zdjęcie główne przedstawia troje uczniów w sali lekcyjnej/

Galeria

Dodał: Benedykt Perzyński