Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 04.06.2018
Udany rewanż Yankeesów!

W sobotę 26 maja br. Yankeesi podjęli u siebie Baronów 2 z Wrocławia w II kolejce 1 ligi. Tym razem pogoda płatała figle i deszcz „rozdawał karty”. Po wysokich porażkach we Wrocławiu tym razem na rewanż do Działdowa Baronowie przyjechali w mocniejszym składzie, licząc na udany rewanż. Mecz rozpoczął się pod dyktando Yankeesów. Horror zaczął się od drugiej zmiany, w której dominowali Baronowie, wygrywając ją 4:0!. Na szczęście mimo padającego deszczu i przerywania meczu w oczekiwaniu na poprawę pogody w 3 zmianie działdowianie odrobili straty, zdobywając cztery obiegi  i doprowadzili do remisu  w meczu (5:5). Czwarta zmiana na „czysto”, czyli 0:0. V zmiana miała przynieść rozstrzygnięcie, gdyż coraz większe opady deszczu zagrażały zawodnikom i sędziowie liczyli się z zakończeniem meczu wcześniej ale zgodnie z regulaminem. Ostatnia zmiana to punkt na wagę zwycięstwa w V zmianie 1:0 i trzeciego zwycięstwo w 1 lidze.

Był to dobry  sprawdzian dla ekipy trenerskiej i całego zespołu. Sędzia główny z Warszawy zakończył pierwszy mecz po V zmianie. Jednak do rozegrania pozostał jeszcze kolejny, gdyż w ligach baseballu zespoły grają dwa mecze ze sobą jednego dnia. Drugi mecz nie doszedł do skutku z powodu niesprzyjających warunków i złego stanu boiska. Dzięki trzeciej wygranej Yankeesi Działdowo nadal liderują w 1 lidze z Rawą Katowice.

Yankees Działdowo- Barons 2 Wrocław      6:5

Barons 2 Wrocław – Yankees Działdowo – odwołany

Galeria

W tym samym dniu trener i wiceprezes klubu Yankees Zdzisław Ziółkowski został wybrany Zarządu Polskiego Związku Baseballu i Softballu.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński