Zdrowie 04.02.2022
Uwaga mieszkańcy powiatu działdowskiego! Ważna informacja!

W związku z licznymi przypadkami pojawiania się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Izbie Przyjęć,  Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej pacjentów, którzy mieli w aptekach lub innych miejscach poza szpitalem SPZOZ w Działdowie wykonany test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2 (COVID-19) i okazał się on dodatni, z żądaniem wykonanie testu RT-PCR, uprzejmie informujemy:

1. Nie jest konieczne potwierdzanie wyniku dodatniego testu antygenowego testem RT-PCR.
  2. Nie jest możliwe wykonanie testu RT-PCR w Szpitalu bez uprzedniego uzgodnienia terminu: telefonicznie z Punktem Wymazowym lub przez Internetowe Konto Pacjenta.
  3. Po otrzymaniu informacji o pozytywnym wyniku testu antygenowego należy jak najszybciej, najkrótszą drogą udać się do miejsca zamieszkania, nie korzystać z komunikacji zbiorowej, unikać kontaktu z innymi osobami, telefonicznie skontaktować się z lekarzem rodzinnym i oczekiwać na telefon z Terenowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Testy RT-PCR nie będą wykonywane w Szpitalu osobom, u których stwierdzono dodatni wynik testu antygenowego w kierunku SARS-CoV-2 (COVID-19), w celu jego potwierdzenia

Informacja SP ZOZ w Działdowie

/zdjęcie główne przedstawia kompleks budynków z lotu ptaka/