Kultura, edukacja, sport 20.06.2023
Uwaga ósmoklasiści! Trwa rekrutacja do Branżowego Oddziału Wojskowego w ZSZ nr 1 w Działdowie! Nie przegap szansy!

W tym roku kończysz szkołę podstawową i zastanawiasz się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej, która umożliwi Ci zdobycie zawodu oraz ułatwi ewentualne związanie Twojej przyszłości z zawodem żołnierza!? Branżowy Oddział Wojskowy  to może być oferta dla Ciebie!

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. S. Kaliskiego w Działdowie na wniosek Powiatu Działdowskiego został włączony do projektu pn. Branżowe Oddziały Wojskowe.
Obecnie trwa proces wyznaczenia przez resort obrony narodowej patronackiej jednostki wojskowej, która będzie odpowiedzialna za realizację specjalistycznego szkolenia wojskowego.

Realizacja programu szkolenia w BOW  stanowi uzupełnienie praktycznej nauki zawodu, wynikającej z podstawy programowej dla danego kierunku kształcenia zawodowego. Program szkolenia wojskowego w klasie I obejmuje co najmniej 32 godziny zajęć, w tym 5 godzin zajęć teoretycznych i co najmniej 27 godzin zajęć praktycznych, w klasie II co najmniej 3 godziny zajęć teoretycznych i co najmniej 48 godzin zajęć praktycznych, natomiast w klasie III 1 godzina zajęć teoretycznych i co najmniej 36  godzin zajęć praktycznych.

Dla  absolwentów Branżowego Oddziału Wojskowego przewidziane jest 28-dniowe szkolenie podstawowe do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej z możliwością złożenia przysięgi wojskowej. Szkolenie podstawowe może zostać skrócone o 12 dni.

Zapraszamy!

MP

/zdjęcie główne przedstawia pojazd wojskowy/

Fot: Krzysztof ChylińskiDodał: Benedykt Perzyński