Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 22.06.2023
Wspaniałe wyróżnienie dla Zespołu Szkół w Malinowie i kierunku: operator urządzeń przemysłu szklarskiego!

Na zaproszenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji będziemy reprezentować Polskę w największym na świecie konkursie umiejętności zawodowych WorldSkills 2024 we francuskim Lyonie oraz w narodowym konkursie umiejętności zawodowych LA COMPÉTITION NATIONALE DES MÉTIERS 2023, który odbędzie się w dn. 14-16 września br. również w tym mieście.
Wybrany uczeń Zespołu Szkół w Malinowie lub absolwent naszej szkoły – operator urządzeń przemysłu szklarskiego, będzie uczestniczył w zawodach w konkurencji związanej z obróbką szkła. W przygotowaniach będziemy wspierani przez hutę Heinz Glas Działdowo oraz firmę Szkłomal z Lubawy !
Konkursy WorldSkills rozgrywane w kilkudziesięciu konkurencjach gromadzą młodych zawodników z 85. państw, a głównym celem rozgrywek jest podnoszenia jakości umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami oraz promowanie najnowszych rozwiązań w kształceniu i szkoleniu zawodowym. Inicjatywa stwarza niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych.
Zespół Szkół im. E. Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie jest największym w Polsce ośrodkiem kształcącym uczniów w zawodzie operator urządzeń przemysłu szklarskiego Ponadto jest to kluczowy zawód dla rozwoju zaawansowanego przemysłu w Działdowie.

ZS w Malinowie

 

 

/zdjęcie główne przedstawia grupę młodych ludzi/

Fot: ZS w MalinowieDodał: Benedykt Perzyński