Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 09.12.2019
Wieloboje sprawnościowe – mistrzostwo i wicemistrzostwo dla SP Dłutowo

5 grudnia br. w hali MOSiR w Nidzicy odbyły się Wojewódzkie Wieloboje Sprawnościowe dla Dzieci z rocznika 2007 i młodsi. Organizatorem imprezy było Warmińsko Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Olsztynie. W zawodach uczestniczyło 14 zespołów chłopców i 18 zespołów dziewcząt. Zawodnicy mieli za zadanie wykonać 4 próby sprawnościowe: brzuszki na czas, trójskok z miejsca, rzut piłką lekarska Dz-1kg, Ch-2kg,bieg 4x10m na czas. Prowadzona była klasyfikacja indywidualna jak i zespołowa. Wspaniały sukces odnieśli uczniowie SP w  Dłutowie, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i zespołowej. Indywidualnie zwyciężył nasz zawodnik Kuba Pawelski, zdobywając złoty medal a na trzecim stopniu podium stanęła również nasza zawodniczka Magdalena Budzińska, której przypadł brązowy medal. Jeszcze lepiej nasi zawodnicy wypadli w klasyfikacji generalnej. Chłopcy zajęli
I miejsce, zdobywając złote medale i tytuł Mistrza Województwa w Wielobojach Sprawnościowych Dzieci. Dziewczęta również stanęły na wysokości zadania, zdobywając II miejsce, srebrne medale i tytuł Wicemistrzyń Województwa w Wielobojach Sprawnościowych Dzieci. Wielkie gratulacje dla całej ekipy.

Mistrzowie Województwa: Kuba Pawelski, Bartek Gajewski, Kacper Sendwicki, Kuba Naworski.

Wicemistrzynie Województwa: Magdalena  Budzińska, Ola Nisgorska, Ola Podgórska, Justyna Piątkowska.

Opiekunowie zespołów: Zbigniew Cegiełka, Krzysztof Sadowski.

Nadesłała: Dorota Olszewska

Fot: SP DłutowoDodał: Benedykt Perzyński