Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 05.05.2021
„Wodna” inicjatywa Samorządu Uczniowskiego działdowskiej „dwójki”

W kwietniu, członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie zorganizowali zbiórkę wody na rzecz pacjentów działdowskiego szpitala.

W szkole przygotowano specjalne, oznakowane miejsce, by uczniowie, rodzice, pracownicy mogli przynosić wodę i wspomóc szpital. Akcja rozpoczęła się po świętach wielkanocnych i trwała do końca kwietnia. Pomimo zdalnego nauczania odzew był znakomity, ponieważ udało zebrać się kilkaset butelek wody (łącznie około 350 litrów). Spory wkład w zebraną wodę mieli nauczyciele „Dwójki”, którzy zorganizowali zbiórkę pieniężną – dzięki czemu udało się zakupić 160 litrów wody. Pozostała część, to zasługa uczniów i rodziców.

Ogromne podziękowania należą się pomysłodawcom i organizatorom tego działania – młodym członkom Samorządu Uczniowskiego (Iga Lewandowska, Julia Łuczak, Wojtek Czerwiec i Asia Krupska), którzy zainicjowali, a potem koordynowali cały przebieg akcji. Podziękowania niewątpliwie należą się także osobom zaangażowanym w kontakt  ze szpitalem oraz transport wody do szpitala – Panu Dyrektorowi „Dwójki” Michałowi Struzikowi, Panu kierownikowi gospodarczemu – Andrzejowi Chojnowskiemu oraz pracownikowi szkoły – Panu Barkowi Umińskiemu.

Zbiórka wody, to kolejne działanie Samorządu Uczniowskiego na rzecz działdowskiego szpitala (po dwóch edycjach ogólnopolskiego projektu „Razem na Święta”). Liczymy na dalszą współpracę z Panem Dyrektorem Ireneuszem Werykiem i pracownikami szpitala.

 

SU SP 2

Galeria

Fot: SU SP2Dodał: Benedykt Perzyński