Kultura, edukacja, sport 31.08.2022
Wręczenie aktów powołania dyrektorom szkół ponadpodstawowych na kolejną kadencję

Na tydzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023, w dniu 25 sierpnia 2022 r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie starosta Paweł Cieśliński wręczył akty powołania  na stanowisko dyrektora szkoły czterem osobom.

Powierzenie stanowiska dyrektora szkoły na kolejną kadencję otrzymali:

• Dorota Sadowska – Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku, w skład którego od 1 września 2022 r. wchodzi liceum ogólnokształcące, technikum i branżowa szkoła I stopnia,
  • Ewa Raciborska – II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Działdowie,
  • Dariusz Chełmiński – Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Działdowie,
  • Piotr Dercz – Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Malinowie.

Zgodnie z przepisami prawa oświatowego dyrektorzy otrzymali powierzenia na kolejnych pięć lat szkolnych, podczas których będą realizowali koncepcję funkcjonowania oraz rozwoju szkoły zaprezentowaną przed komisją konkursową.

Nic nie dzieje się samo, powierzenie po raz kolejny tej odpowiedzialnej funkcji jest przede wszystkim odzwierciedleniem Państwa kompetencji, dotychczasowych osiągnięć oraz wizji kierowania szkołą. Cieszę się, że ponownie podjęli Państwo to wyzwanie. Liczę na Wasze zaangażowanie i skuteczność w działaniu. Życzę Państwu powodzenia, samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy z pracownikami, uczniami, rodzicami i organem prowadzącym oraz satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń – powiedział, sumując uroczystość, starosta Paweł Cieśliński.

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/