Kultura, edukacja, sport 31.08.2022
Życzenia Starosty Działdowskiego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy szkół oraz placówek oświatowych.
Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie!

Początek roku szkolnego jest momentem, który skupia w sobie wiele różnych oczekiwań oraz planów uczniów, nauczycieli i rodziców. Tym samym  tworzy on doskonałą okazję do tego, by rozpocząć realizację własnych zamierzeń i pomysłów.

Drodzy Uczniowie, z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2022/2023, w imieniu Samorządu Powiatu Działdowskiego, składam Wam życzenia wytrwałości w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów oraz pogłębiania swojej wiedzy. Uczniom klas pierwszych życzę, aby w wybranej przez siebie szkole spełniali własne plany, rozwijali swoje zainteresowania, budowali wartościowe relacje koleżeńskie oraz zdobywali gruntowne wykształcenie. Z kolei uczniom klas starszych życzę promocji do następnej klasy oraz pomyślnego zdania egzaminów. Zachęcam Was wszystkich do systematycznej i sumiennej pracy, ponieważ jej efekty pomogą Wam w przyszłości realizować swoje marzenia oraz osiągać życiowe i zawodowe sukcesy.

Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzę, aby rozpoczynający się rok szkolny 2022/2023 był czasem spokojnej pracy oraz zadowolenia z postępów i osiągnięć uczniów. Niech podejmowany przez Państwa wysiłek będzie źródłem satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej oraz inspiracji i wdzięczności uczniów.

Rodzicom życzę, aby nowy rok szkolny przyniósł wiele okazji do dumy i radości z osiągnięć dzieci oraz zadowolenia ze współpracy z nauczycielami i wychowawcami.

Wszystkim życzę udanego roku szkolnego 2022/2023, nieustającego zapału do pracy, wzajemnej życzliwości i otwartości oraz entuzjazmu w realizacji zadań, jakie stawia przed Wami ciekawy, ale niełatwy proces edukacji.

Starosta Działdowski

Paweł Cieśliński