Powiat Działdowski

A- A+

Ogłoszenia 19.03.2021
Wstąp w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej

Zastanawiasz się nad wstąpieniem w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej? A może podjąłeś już decyzję, ale masz pytania związane ze szkoleniem? Nie ma problemu. W naszej brygadzie są rekruterzy, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, rozwieją wszelkie wątpliwości i podzielą się swoimi doświadczeniami.

Możliwości wstąpienia do WOT jest kilka. Można samodzielnie się zgłosić do WKU, skorzystać z portalu ePUAP lub www.zostanzolnierzem.pl, bądź skorzystać z pomocy rekrutera. Rekruter pomoże w dopełnieniu wszelkich formalności przy całym procesie rekrutacji- aż do momentu formalnego powołania do wojska.

Pytania są bardzo różne. Niektóre mogą się wydawać oczywiste dla żołnierzy, ale takimi nie są dla ochotników. Często pada pytanie, czy kandydat będzie musiał za coś zapłacić (nie), czy cały sprzęt i umundurowanie otrzyma od wojska (tak). Jest to zrozumiałe, bo ktoś kto nigdy nie był w wojsku zderza się z nową dla niego rzeczywistością. Szczególnie ma to miejsce w przypadku kandydatów na podstawowe szkolenie szesnastodniowe. Zupełnie inne pytania zadają byli żołnierze, którzy rozpoczynają wyrównawcze szkolenie ośmiodniowe. W tym przypadku najczęściej padają pytania o zakres tematyczny szkolenia czy możliwości połączenia dotychczasowej pracy zawodowej ze służbą w wojsku.

Zgłoś się do nas: https://www.wojsko-polskie.pl/4bot/Rekruterzy/

Info. WOT

Wstąp w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej
Fot: WOTDodał: Benedykt Perzyński