Kultura, edukacja, sport 11.02.2022
Wyróżnienie dla dyrektora Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach Roberta Szaja

11 lutego 2022 r. w Starosta Paweł Cieśliński, w obecności wicestarosty Krzysztofa Aurasta i członka zarządu Janusza Kaczmarka, uroczyście wręczył dyrektorowi Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach i jednocześnie prezesowi Fundacji Nicolaus Copernicus, Robertowi Szajowi, okolicznościową statuetkę „Obserwatora” wykonaną przez wybitną polską rzeźbiarkę, Ewę Fleszer, za działalność na rzecz edukacji, popularyzacji astronomii i technologii kosmicznych, polskiego dziedzictwa naukowego, w tym promowania postaci Mikołaja Kopernika oraz promowanie walorów powiatu działdowskiego”.

Dziękuję władzom starostwa oraz radnym powiatu i cieszę się ogromnie z tak pięknego wyróżnienia. To dla mnie zaszczyt. Mam nadzieję, że z walorami kulturowymi i przyrodniczymi powiatu działdowskiego, będziecie się Państwo mogli zapoznać jako odbiorcy niedawno uruchomionego kanału telewizyjnego TVP Nauka. Mam wiele pomysłów związanych z tym przedsięwzięciem, a niektóre z nich już znajdują się w realizacji. Jeszcze raz dziękuję! – powiedział Robert Szaj w podziękowaniu za tak cenne wyróżnienie – Cieszę się również, że nasza współpraca na polu kultury i nauki tak dynamicznie się rozwija.

BP

/zdjęcie główne przedstawia uczestników uroczystości/

Fot: Benedykt PerzyńskiDodał: Benedykt Perzyński