Społeczeństwo i środowisko 23.03.2022
„Wzorowe Gminy” z naszego powiatu!

18 marca br. wójtowie: Sebastian Cichocki i Tomasz Węgrzynowski, w towarzystwie starosty Pawła Cieślińskiego, odebrali w Warszawie wyróżnienia „Wzorowych Gmin 2021”.  Tytuł „Wzorowa Gmina” przyznawany jest przez kapitułę konkursu organizowanego przez jest przez Forum Ekspertów i Życie Regionów przy współudziale urzędów marszałkowskich i wojewódzkich, a przyznawany jest w oparciu o analizę osiągnięć w różnych dziedzinach oraz w uznaniu za nowatorskie podejście do wykonywanych obowiązków. Ponadto brany pod uwagę jest stopień i skuteczność pozyskiwania funduszy zewnętrznych, profesjonalizm, pomysłowość i konsekwencja w działaniu. Oprócz gmin Iłowo-Osada i Rybno w naszym województwie takie otrzymały również gminy: Bartoszyce, Iława, Kurzętnik i Sorkwity.

/zdjęcie główne przedstawia trzech mężczyzn/

Fot: ArchiwumDodał: Benedykt Perzyński