Kultura, edukacja, sport 20.10.2022
XXII Dzień Papieski w iłowskim Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

19 października br. odbył się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących uroczysty apel pod hasłem: Blask Prawdy poświęcony Janowi Pawłowi II przygotowany przez uczniów szkoły.

Karol Wojtyła, a od 1978 r. Jan Paweł II, urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Święty, biskup rzymskokatolicki, biskup pomocniczy krakowski, a następnie arcybiskup metropolita krakowski, kardynał, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (1969-1978), papież, Suweren Państwa Miasto Watykan i kawaler Orderu Orła Białego. Będąc metropolitą krakowskim, 11 lipca 1967 r. odwiedził w działdowskim szpitalu rannego w katastrofie kolejowej pod Działdowem ks. Mariana Jaworskiego, późniejszego metropolitę lwowskiego. Zmarł 2 kwietnia 2005 r. w Watykanie.

Fot: ZSTiO w Iłowie-OsadzieDodał: Benedykt Perzyński