Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 06.10.2020
Yankeesi Działdowo brązowymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

W dniach 1-4 października 2020 r. Kutno gościło najlepszych baseballistów z Polski w kategorii U-15. W finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, bardzo dobrze przygotowanej przez organizatorów, faworytami były zespoły z południa Polski: Barons Wrocław i Silesia Rybnik (mająca w składzie zawodników grających w Ekstralidze). Tak też się stało, faworyci pewnie pokonali Działdowo /14:3, 18:3/ i Kutno 25:5 i 19:5/ i walka o medale miała się rozstrzygnąć w niedzielę. Yankeesi od godziny 9.00 do godz. 13.00 pięciokrotnie podchodzili do meczu. Zespół był mocno zmotywowany i żądny walki o medal jak nigdy dotąd. Niestety , ze względu na obfite opady deszcz nie udało się rozegrać żadnego z pozostałych spotkań. W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wręczono podwójne korony medalistów złotych i brązowych . niestety ulewa , padający deszcz tak zniszczył profesjonalne boiska , że organizatorzy musieli podjąć decyzję co do klasyfikacji.

Klasyfikacja końcowa Finału OOM:

  1. KS Silesia Rybnik | Barons Wrocław
  2. Stal Kutno | Yankees Działdowo

Mimo wszystko był to wspaniały sukces dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego w okresie niezbyt przyjaznym dla sportu. Tym bardziej podziękowania dla zawodników, trenerów, rodziców za piękny wynik. Baseballiści nie po raz pierwszy pokazali, że mają charakter i wolę walki o najwyższe trofea. Wszyscy zawodnicy pokazali, że już na tym etapie walczą z faworytami jak „równi z równymi”, cała drużyna która pojechała na finały a także ci, którzy byli w szerokiej kadrze i nie mogli pojechać ze względu na ograniczoną ilość zawodników.

Skład drużyny: Adam Wityczyn, Artur Mikowski, Tomasz Borowiec, Aleksander Stanisławski, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Nikodem Borowski, Michał Łuniewski, Przemysław Szajdek, Łukasz Ismer, Mikołaj Kruszewski, Kacper Pawluk, Milena Wrzecionowska, Igor Balcerzak, Michał Pniewski i Aleksandra Jakóbowska. Trenerzy: Zdzisław Ziółkowski, Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Galeria

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński