Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 05.08.2019
Yankeesi Działdowo w Play-Off BLB!

4 sierpnia br. na boisku baseballowym przy ulicy Świerkowej w Działdowie  Yankeesi  zakończyli sezon zasadniczy dwoma zwycięstwami z Lisami Białystok 11:0 i 17:0, zapewniając sobie zwycięstwo w Grupie Wschodniej Bałtyckiej Ligi Baseballu i awans do ósemki najlepszych drużyn ligi.  W całym sezonie odnieśli 9 zwycięstw w swojej grupie i tylko raz zostali pokonani. W pierwszej rundzie Play–Off zmierzą się z Rookie Goats Poznań.

Galeria

Jest to kolejny sukces drużyny seniorów w 25-letniej historii klubu. W roku ubiegłym, po zwycięstwie w 1 lidze i 2 miejscu w Bałtyckiej Lidze, zdecydowaliśmy o starcie działdowskiej drużyny w kolejnym sezonie w największej lidze Europy liczącej 17 drużyn. Awans do ósemki czyli plan minimum został wykonany. Jak potoczą się dalsze losy Yankeesów, dowiemy się już niedługo.

Galeria

 Awans wywalczyli: Marcin Morawski, Mateusz Banach,Dawid Jurkowski,Łukasz Przybułek ,Paweł Karbowski,Daniel Gruszczyński, Kamil Olichwier, Ricardo Santos, Bartosz Gajtkowski, Daniel Wójcik, Maciej Lipiński,Damian Zaczkowski, Radosław Reluga,Damian Balicki,Jakub Jedwabnik,Michał Kempka,Filip Nowakowski,Piotr Sobiewski, Filip Świgoński. Trenerzy: Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Aneta Prusak.

Tabela Grupy Wschodniej:

  1. Yankees działdowo
  2. Stal Kutno
  3. Ravens Lublin
  4. Warshaw Dragons
  5. Centaury Warszawa
  6. Lisy Białystok

Galeria

Udział Yankeesów Działdowo w Bałtyckiej Lidze Baseballu współfinansowany jest przez Samorząd  Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz samorządy: Miasta Działdowo i Powiatu Działdowskiego.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński