Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 06.05.2022
Yankeesi Działdowo rozpoczęli sezon baseballu zwycięstwami

Dobra gra Yankees Działdowo w Bałtyckiej Lidze Baseballu Challenger. 30 kwietnia br., przy pięknej ,sobotniej pogodzie ,Działdowo gościło  na boisku baseballowym Al Koproski Stadium zespoły Warsaw Devils i Dęby Osielsko. Od godziny 10.30 do 18.30 trwały mecze rundy wiosennej BLB Challenger grupy Północnej. Gospodarze nie są faworytami w grupie, ale powalczą o miejsce najwyższe na podium. W pierwszym meczu z Warsaw Devils trener zespołu Yankees Maciej Wróblewski postawił na wypróbowanie miotaczy, którzy mają w dalszych rozgrywkach , ale już 1 ligi, pozwolić na awans do Ekstra Ligi.

Młody zespół z Warszawy nie sprawił kłopotów gospodarzom, którzy pewnie wygrali 18:4. Po krótkiej przerwie, mecz dnia z Dębami Osielsko, które po wielu latach gry w Ekstra Lidze spadły do 1 Ligi i będą najgroźniejszym przeciwnikiem Yankeesów. Początek należał do rywali, którzy wykorzystali błędy w obronie  gospodarzy, obejmując prowadzenie 4:0. Od tego momentu gra się wyrównała i kolejne 5 zmian zakończyło się remisem. W tym spotkaniu także jeszcze nie zagrali najlepsi wszyscy miotacze Yankeesów, a ci którzy po raz pierwszy od ponad pół roku, weszli na „górkę miotacza” i pokazali, że można na nich liczyć. Byli to: Paweł Karbowski, Ricardo Santos, Wiktor Prado, Daniel Wójcik, Adam Wityczyn. W ostatnim meczu Dęby wysoko pokonały Warsaw Devils i awansowało na fotel wicelidera. Liderem nadal Yankeesi Działdowo, a do rozegrania w tej grupie pozostały jeszcze 2 turnieje, w Osielsku i Warszawie lub Działdowie. Jednak na pierwszym planie gospodarze mają rozgrywki 1 ligi baseballu, które rozpoczną w 22 maja o godz. 11.00 dwumeczem z Rawą Katowice. Na inaugurację już zapraszamy kibiców na boiska przy ulicy Świerkowej.

Wyniki spotkań:

Warsaw Devils @ Yankees Działdowo   4:18

Yankees Działdowo @ Dęby Osielsko  1:5

Dęby Osielsko @ Warsaw Devils  24:0

Tabela Grupy Północnej BLB:

  1. YANKEES DZIAŁDOWO 6pkt 43:13
  2. DĘBY OSIELSKO 4pkt 29:1
  3. CENTAURY WARSZAWA 2 pkt 12:17
  4. WARSAW DEVILS 0 pkt  11:64

Yankeesi wystąpili w składzie: Bartosz Gajtkowski (kapitan zespołu), Paweł Karbowski, Mateusz Banach, Damian Zaczkowski,  Kamil Olichwier, Ricardo Santos, Daniel Wójcik, Daniel Gruszczyński, Grzegorz Łątkowski, Adam Wityczyn, Wiktor Prado i Maciej Wróblewski (grający trener).

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Galeria

/zdjęcie główne przedstawia trzech baseballistów/

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński