Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 06.05.2022
Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi, obchodzony na świecie nieprzerwanie od 1970 roku, w Polsce od lat 90-tych XX wieku. W tym dniu szczególnie promowane są postawy proekologiczne i podkreślana dbałość o naszą planetę.

 Cała społeczność  szkolna uczestniczyła w akcji edukacyjnej poświęconej szeroko rozumianej ekologii. Efektem pracy zespołów uczniowskich były barwne i wymowne plakaty, które zostały zaprezentowane na szkolnych korytarzach. Bardzo ważne zadanie wykonali uczniowie klasy VII, którzy wraz z opiekunami podjęli duże wyzwanie i posprzątali śmieci zalegające wzdłuż drogi z Niechłonina do Gruszki oraz okoliczny las. Działania uczniów wparła Firma KOMA filia w Działdowie, która nie tylko dostarczyła worki i rękawiczki, ale również zebrała śmieci, oraz przeprowadziła akcję edukacyjną wśród uczniów. Wszyscy mieli możliwość obejrzenia z bliska samochodów, które na co dzień widzimy na naszych ulicach.

Dziękujemy panu Cezaremu Kanigowskiemu i Firmie KOMA  za zaangażowanie i pomoc w sprzątaniu naszej okolicy oraz wszystkim uczniom i nauczycielom z aktywny udział w tegorocznej akcji, która odbyła się pod hasłem „Inwestujmy w naszą planetę”.

SP w Niechłoninie

 

Galeria

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: SP w NiechłoninieDodał: Benedykt Perzyński