Kultura, edukacja, sport 29.04.2022
Yankeesi Działdowo rozpoczynają sezon baseballowy 2022!

30 kwietnia br. rusza po raz 29. sezon baseballowy dla klubu UKS „Yankees” Działdowo, który rozpocznie się meczami w ramach Bałtyckiej Ligi Baseballu Challenger Grupy Północnej. Działdowianie prowadzą w tych rozgrywkach po serii jesiennej i mają szansę na kolejne zdobycze punktowe. W sobotę Yankeesi zagrają z Warsaw Devils i Dębami Osielsko /spadkowicz z Extra ligi/, a na koniec dnia Warsaw Devils zagra z Dębami Osielsk. Początek gier o godz. 10.30. Natomiast 22 maja br. na stadionie przy ul. Świerkowej w Działdowie, Yankeesi wystartują w 1 lidze baseballu meczem z Rawą Katowice, rozpoczynając walkę o awans do Extraligi. Ich przeciwnikami w 1 lidze będą Stal II Kutno, Dęby Osielsko, WUKB Centaury II Warszawa. Początek meczu o godz.11.00.

GRUPA PÓŁNOCNA BLB Challenger:

1. Yankees Działdowo 4pkt. 24:4
  2. Centaury Warszawa 2 pkt. 12:17
  3. Warsaw Devils 0 pkt. 7:22
  4. Dęby Osielsko  –  –

Kadra Yankeesów na 2022 rok przedstawia się obiecująco:

Maciej Wróblewski, Łukasz Przybułek, Maciej Lipiński, Marcin Morawski, Kamil Olichwier, Ricardo Santos, Paweł Karbowski, Daniel Gruszczyński, Mateusz Banach, Daniel Wójcik, Damian Zaczkowski, Bartosz Gajtkowski, Wiktor Prado, Grzegorz Łątkowski, Michał Cięszczyk, Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Mikołaj Rojewski, Michał Kempka, Radosław Reluga, Nikodem Borowski.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Yankeesi Działdowo rozpoczynają sezon baseballowy 2022!

/zdjęcie główne przedstawia grupę mężczyzn/

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński