Społeczeństwo i środowisko 07.02.2023
Zagłosuj na projekt Gminy Lidzbark „Budowa amfiteatru”!

Aż 187 projektów zrealizowanych z dofinansowaniem unijnym przez jednostki samorządu terytorialnego ze wszystkich województw, w tym 7 projektów z województwa warmińsko-mazurskiego, zgłoszonych zostało do ogólnopolskiego konkursu „Inwestycja z perspektywą”. Wśród tych ostatnich zgłoszony jest projekt Gminy Lidzbark „Budowa amfiteatru”.

Budowa amfiteatru to jedna z największych i najbardziej perspektywicznych inwestycji ostatnich lat w gminie Lidzbark. Dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim i dofinansowaniu ze środków Cittaslow z RPO Warmia Mazury, udało się pozyskać 2 024 750 zł na ten cel. Nowy obiekt na kulturalnej mapie Lidzbarka to nie tylko scena, ale także zadaszona widownia z miejscami siedzącymi, która umożliwia udział w wydarzeniach nawet podczas deszczowej pogody. Inwestycja ta nie ogranicza się jedynie do powstania samego budynku, ale również infrastruktury wokół amfiteatru. Dodatkowym walorem obiektu jest jego lokalizacja. Małe Jeziorko to kulturalne i sportowe serce Lidzbarka. To miejsce tętniące życiem przez cały rok.

Głosowanie potrwa do 10 lutego 2023 r. natomiast laureatów poznamy 27 lutego 2023 r.  Wygrają te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców zgłaszającego samorządu.

Organizatorem wydarzenia jest Serwis Samorządowy PAP, który realizuje konkurs w ramach projektu „Polityka Spójności w regionach” współfinansowanego przez Komisję Europejską.

Głosowanie na stronie internetowej: https://samorzad.pap.pl/konkurs-inwestycja-z-perspektywa

BP