Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 19.10.2021
Zakończenie projektu „Zdobywaj doświadczenie z Erasmus+. Staże dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie”

31 sierpnia br. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie zakończył realizację 3- letniego projektu „Zdobywaj doświadczenie z Erasmus+. Staże dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie” realizowanego w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe. Akcja 1.Mobilność edukacyjna. Kluczowymi celami projektu było zdobycie doświadczenia zawodowego na rynku pracy w Unii Europejskiej w celu zwiększenia szans na rynku pracy i lepszych perspektyw kariery, możliwość rozwijania umiejętności językowych oraz języka zawodowego, rozwijanie kompetencji społecznych i międzykulturowych oraz rozwijanie otwartości na inne kultury i poczucia tożsamości europejskiej.

6 uczniów z technikum handlowego i logistycznego wzięło udział w 3-tygodniowym stażach  w biurach i magazynach firm w Monachium. Uczniowie poznali jak wygląda praca w zagranicznych firmach, wykonywali różne prace magazynowo – biurowe pod opieką nauczycieli zawodu. W ostatnim dniu na spotkaniu z nauczycielami i przedstawicielami firm opowiedzieli o swoich doświadczeniach na podstawie wykonanych prezentacji. Na spotkaniu w Polsce zaprezentowali zdobyte umiejętności podczas spotkania w ZSZ nr 1 w Działdowie oraz przeprowadzili lekcje dla młodszych kolegów.

Oprócz praktyk,  uczniowie zwiedzili również szkołę partnerską oraz brali udział w lekcjach.  W weekendy i w czasie wolnym zwiedzili Monachium, Salzburg w Austrii oraz pałac Herrenchiemsee na wyspie Chiemsee.

Nadesłała: Beata Cichocka

/zdjęcie główne przedstawia grupę osób/

Fot: Beata CichockaDodał: Benedykt Perzyński