Społeczeństwo i środowisko 06.07.2023

„Biznes Dobry dla Gminy” – to nowy konkurs Serwisu Samorządowego PAP. Zapraszamy samorządy do zgłaszania firm, które mają znaczny wpływ na lokalny rozwój. Po sukcesie takich przedsięwzięć, jak konkurs „Innowacyjny Samorząd” czy ranking „Gmina dobra do życia”, Serwis Samorządowy PAP ogłasza kolejną inicjatywę – konkurs „Biznes Dobry dla Gminy”. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Celem konkursu jest docenienie firm, które mają niebagatelny wpływ na rozwój lokalny, a także wzmocnienie pozytywnego wizerunku samorządów tworzących klimat dla przedsiębiorców i promocja dobrych relacji biznes-samorząd. Główne założenie jest takie, że to samorządy zgłaszają do konkursu przedsiębiorców, którzy w ich opinii pozytywnie oddziałują na lokalną społeczność (m.in. tworzą miejsca pracy, inwestują, prowadzą politykę zrównoważonego rozwoju).

Zgłoszenia przyjmowane będą do 10 sierpnia br., zaś wyniki konkursu ogłoszone będą 28 września br. w trakcie gali w Warszawie.

Patronat honorowy nad Konkursem objęły: Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP i Unia Metropolii Polskich.

Regulamin oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej:

Nadesłała: Hanna Kollat-Skwira