Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 01.10.2018
„Zawód z pasją”- Spotkanie z Danielem Kasprowiczem

26 września br. w Zespole Szkół Nr 1 w Działdowie gościł Daniel Kasprowicz, podróżnik, ambasador walki z głodem na świecie, prelegent na międzynarodowych spotkaniach, miłośnik kawy i mlecznej  czekolady, absolwent tejże szkoły.  Było to spotkanie z cyklu „Zawód z pasją” zorganizowane z inicjatywy p. Iwony Karkut.

Galeria

Daniel ukończył studia na wydziale dietetyki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. I nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że obecnie jest on dietetykiem na Madagaskarze. Nie, nie liczy kalorii sportowcom, ani gwiazdom filmowym, ale jako wolontariusz ratuje życie niedożywionym dzieciom, ponieważ, jak dowiedzieliśmy się z jego opowieści, skala ubóstwa na Czerwonej Wyspie jest niewyobrażalna. Daniel opowiedział nam też o innych zakresach jego wolontariackiej działalności na Czerwonej Wyspie: o budowie ośrodka zdrowia i  stołówki dla dzieci, o opiece nad chorymi na malarię, tyfus i trąd oraz o opiece nad  podopiecznymi z domu dziecka Kilasymandry w Mampikony. Poznaliśmy epizody z  codziennego życia Malgaszów i ich marzenia, tak bardzo różniące się od naszych.

Galeria

Tych wszystkich historii słuchaliśmy z zapartym tchem i niedowierzaniem. Skorzystaliśmy z możliwości wsparcia działalności Daniela, kupując książki jego autorstwa i piękne magnesy, wykonane ręcznie przez malgaskie kobiety oraz przyłączając się do „Adopcji Serca, czyli adopcji na odległość. To spotkanie zmieniło naszą perspektywę postrzegania rzeczywistości. Dziękujemy Ci Danielu! Mamy nadzieję na kolejne spotkania. Zapraszamy!

Klikając w link, zobaczysz, czym na co dzień zajmuje się Daniela Kasprowicz

https://web.facebook.com/search/top/?q=daniel%20kasprowicz

https://web.facebook.com/kasprowiczdaniel/?_rdc=1&_rdr

www.facebook.pl/kasprowiczdaniel

Galeria

Opracowała: Katarzyna Rzepczyńska

Fot: Archiwum ZS 1 w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński