Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 16.10.2018
Złota Dziesiątka!!!

9 października br. odbyły się w Lidzbarku Mistrzostwach Powiatu Działdowskiego w Piłce Nożnej 6-osobowej rocznika 2003 i młodsi, w których wzięło udział 11 drużyn.

Drużyny, zgodnie z wynikiem losowania, zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A

Szkoła Podstawowa nr 1 w Działdowie

Zespół Szkół w Rybnie

Zespółó Szkół w Narzymiu

Szkoła Podstawowa nr 2 w Działdowie

Szkoła Podstawowa w Burkacie

Grupa B

Szkoła Podstawowa w Dłutowie

Szkoła Podstawowa w Łęcku

Szkoła Podstawowa w Iłowie

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lidzbarku

Szkoła Podstawowa nr 2 w Lidzbarku

Szkoła Podstawowa w Rybnie

Zawody były bardzo ciężkim sprawdzianem umiejętności piłkarskich dla wszystkich drużyn. Drużyna z działdowskiej „Dwójki” bardzo dobrze rozegrała mecze grupowe, wygrywając z SP nr 1 w Działdowie z SP z Narzymia i SP z Rybna, ulegając jedynie drużynie SP z Burkatu i zakwalifikowała się do półfinału turnieju. W półfinale, po rzutach karnych, pokonała drużynę z Iłowa i w finale ponownie zmierzyła się z drużyną z Burkatu.

Ten mecz dopiero pokazał, że te dwie ekipy zasługiwały piłkarsko na finał. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 2:2, a rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne, w wykonywaniu których piłkarze z działdowskiej „Dwójki” okazali się lepsi.

Skład drużyny:

Oskar Zero, Bartosz Kocięba, Artur Prusak, Michał Roman, Aleksander Sobczak, Wiktor Masiak, Maciej Kulawik, Patryk Dajnowski, Miłosz Chmielewski oraz Sebastian Świniarski.

Nauczyciel prowadzący zespół: Bartłomiej Ozga.

Nadesłał: Bartłomiej Ozga

 

Fot: Bartłomiej OzgaDodał: Benedykt Perzyński