Powiat Działdowski

A- A+

Ogłoszenia 15.03.2021

Szanowni Państwo,

Dyrekcja SPZOZ w Działdowie informuje, że decyzją Warmińsko-Mazurskiego, od dnia 15 marca 2021 roku do odwołania, nasz Szpital realizował będzie świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, poprzez zapewnienie 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2  oraz zapewnienia 30  łóżek dla pacjentów z  zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 5 łóżek respiratoroterapii dla najciężej chorych wymagających wentylacji wspomaganej i intensywnej terapii.

         Jednocześnie informujemy, iż w związku z zaleceniem NFZ dotyczącym ograniczenia lub zawieszenia udzielania niektórych świadczeń, w tym w szczególności dużych zabiegów planowych z wyłączeniem diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych, obecnie w SPZOZ w Działdowie wprowadzono niewielkie zmiany w harmonogramach zabiegów planowych.

  1.    wstrzymane zostają dalsze zapisy na zabiegi endoprotezoplastyki, korekcji kręgosłupa, histerektomii i inne duże zabiegi planowe,
  2.    do odwołania wykonywane będą zabiegi u pacjentów z wyznaczonymi już terminami operacji,
  3.    odwołane zostają zabiegi planowe u chorych z dużymi obciążeniami i ryzykiem operacyjnym potencjalnie mogących wymagać intensywnej terapii medycznej.

W Szpitalu SPZOZ w Działdowie, wszyscy pacjenci przed przyjęciem mają oznaczany test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2. Nadal utrzymany jest reżim sanitarny i wszelkie środki ostrożności epidemiologicznej.

Za utrudnienia i  niedogodności przepraszamy, ale służą one naszemu wspólnemu dobru.

rzecznik prasowy SPZOZ w Działdowie

radca prawny Joanna Mossakowska

Dodał: Benedykt Perzyński