Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 21.09.2022
Zwolnieni z Teorii – warsztaty dla młodzieży Zespołu Szkół w Lidzbarku

19 września br. reprezentujący fundację Zwolnieni z Teorii Mikołaj Renowicki spotkał się z młodzieżą Zespołu Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku. Najpierw odwiedził licealistów, a później poprowadził warsztaty dla uczniów technikum budownictwa.

W trakcie wizyty w liceum Mikołaj Renowicki zachęcał młodzież do udziału w największej olimpiadzie szkolnej w Polsce, w ramach której uczniowie sami realizują własne, praktyczne projekty i rozwijają przy tym kluczowe kompetencje potrzebne na rynku pracy. Ponadto uczą się zarządzania, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów, a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty, pomocne przy szukaniu pracy czy też podczas rekrutacji na studia.

Tego samego dnia przedstawiciel fundacji spotkał się uczniami technikum budownictwa, którzy tak jak ich koledzy z liceum, mogą wziąć udział w olimpiadzie i zdobyć międzynarodowe certyfikaty, a dodatkowo mają szansę na staż lub praktyki, m.in. w firmie Budimex, nie tylko na stanowiskach związanych z budownictwem czy kolejnictwem. W technikum warsztaty z Mikołajem Renowickim połączone były z prezentacją dotyczącą właśnie możliwości wzięcia udziału w projektach realizowanych w partnerstwie z firmą Budimex, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Nadesłała: Anna Wółkowska

Galeria

/Zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: Anna WółkowskaDodał: Benedykt Perzyński