Drugi etap reintrodukcji kuropatwy na terenie powiatu działdowskiego

10 kwietnia 2014 r. przedstawiciele ośmiu kół łowieckich, Nadleśnictwa Lidzbark oraz Starostwa Powiatowego w Działdowie dokonali odbioru 1000 sztuk kuropatw w celu zasiedlenia ich w obwodach łowieckich na terenie powiatu działdowskiego.

Projekt pn. “Reintrodukcja kuropatwy na terenie powiatu działdowskiego – etap II “, którego beneficjentem był  Powiat Działdowski, został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Powiatu Działdowskiego oraz Gmin: Działdowo, Płośnica i Iłowo-Osada. Łączny koszt wyniósł 51 475, 51 zł brutto. Należy podkreślić, że dalsza realizacja projektu oparta jest na wolontariacie Lasów Państwowych i Kół Łowieckich.

Starosta Marian Janicki dziękuje za owocną współpracę wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację ww. projektu.

Nadesłała: Milena Ostrowska