4 października br. dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Działdowie.

Budowa potrwa do 30 sierpnia 2012 r., zaś koszt wybudowania obiektu wyniesie 3 374 098 złotych. Wykonawcą obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe “PRIMBUD” Sp. z o.o. z Działdowa, z którym 8 lipca 2011 r. zawarto umowę w tej sprawie.

„Powodem wybudowania obiektu jest chęć zapewnienia możliwości uczęszczania do tej placówki wszystkich dzieci. One zaś w obecnych murach się nie pomieszczą. Dlatego zapadła wspólna decyzja – powiatu i stowarzyszenia, że wspólnie będziemy budować nowy ośrodek. Pieniądze są praktycznie własne. Ośrodek, który budujemy finansowany jest z dwóch źródeł. Jedno źródło to środki z budżetu powiatu, a drugie źródło to oszczędności i środki, które pozyskuje organizacja i przekazuje do powiatu. Na dzień dzisiejszy ta organizacja przekazała nam na ten cel już około miliona złotych, więc jest to znaczna pomoc dla powiatu na realizację tego przedsięwzięcia. Jest to więc inwestycja wspólna” – tak argumentował potrzebę budowy nowego obiektu starosta Marian Janicki.

Nowy budynek, który stanie już wkrótce przy ulicy Boya Żeleńskiego, jest planowany jako trzykondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. W tubie oprócz aktu erekcyjnego znalazły się między innymi rysunki dzieci, szelki rehabilitacyjne i medale zdobyte przez podopiecznych ośrodka.