Kultura, edukacja, sport 17.10.2019
Yankeesi Działdowo pokonali drużynę Battle Group Poland NATO!

13 października br., w iście letniej aurze, Yankeesi Działdowo rozegrali mecz z międzynarodową drużyną baseballu złożoną z żołnierzy amerykańskich stacjonujących na Warmii i Mazurach /Battle Group Poland NATO/. Termin meczu był już wielokrotnie przekładany przez wojskowych z przyczyn od nich niezależnych, ale w końcu został rozegrany. Yankeesi i tym razem zaprezentowali swoją waleczność, przeciwników 10:9! Mimo że w meczu wystąpili bez kilku zawodników, to skład: Mateusz Banach, Michał Lipiński, Daniel Wójcik, Paweł Karbowski, Marcin Morawski, Damian Zaczkowski, Bartłomiej Gajtkowski i Daniel Gruszczyński okazał się zwycięski.

Organizatorem meczu był klub Yankees /przygotowanie boiska, grill, sprzęt baseballowy i stroje/,a wspomogli nas : Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego /piękne puchary i statuetki/, Starosta Działdowski /koszulki z logo meczu i upominki reklamowe/, Burmistrz Miasta Działdowo/upominki reklamowe, grill/ oraz firmy: PROREMBUD i DEKORGLASS.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński