21 maja br. Szkołę Podstawową w Gródkach odwiedzili niezwykli ludzie, charakteryzujący pasją i ogromnym zaangażowaniem w swoją pracę.
Już rano, wchodząc do szkoły, można było zauważyć przed wejściem rozstawione teleskopy, które czekały na naszych uczniów, aby mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, jakim była obserwacja Słońca właśnie przez specjalistyczne teleskopy. Wcześniej uczniowie klas IV-VI i VII-VIII wzięli udział w wykładzie dotyczącym naszej gwiazdy, czyli Słońca, prowadzonym przez Roberta Szaja – popularyzatora astronomii, twórcy i dyrektora kanału TVP Nauka, właściciela Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach. Spotkanie odbyło się w ramach programu Fundacji Nicolaus Copernicus dofinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Około godziny 10.30 pojawili się w naszej szkole kolejni goście Janina Dzenis i Elżbieta Zakrzewska. Przedszkolaki i klasy I-III poznawały kulisy powstania przygód myszki Zulki. Janina Dzenis opowiedziała o rozterkach sympatycznej bohaterki, pokazała ręcznie wykonane maskotki i przeczytała fragmenty swojej książki. Dzieci przygotowały również ilustracje do wybranych przez siebie przygód myszki, czym sprawiły Autorce ogromną przyjemność.
W tym samym czasie Elżbieta Zakrzewska przeniosła uczniów klas IV-VIII w niezwykły świat przeszłości Działdowa. Opowiedziała o swoim dzieciństwie, jego radościach i troskach. Interesującemu wykładowi towarzyszyły obrazy ilustrujące omawiane zagadnienia. Uczennice klasy VI i VII przygotowały własną interpretację fragmentów „Mojej Młyńskiej” i „Obrazków działdowskich”.
Wszyscy nasi Goście otrzymali w podziękowaniu upominki wydrukowane przez nauczycieli informatyki w drukarce 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Gościom za niezwykłe wrażenia, jakich dostarczyli uczniom Szkoły Podstawowej w Gródkach.
SP Gródki