Powiat Działdowski

A- A+

Ogłoszenia 04.03.2022
Apel do mieszkańców powiatu działdowskiego

APEL

 Starosty Działdowskiego, Burmistrza Miasta Działdowo, Burmistrza Lidzbarka, Wójta Gminy Działdowo, Wójta Gminy Iłowo-Osada, Wójta Gminy Płośnica, Wójta Gminy Rybno

Drodzy Mieszkańcy powiatu działdowskiego,

w obliczu zaistniałej sytuacji, gdy jesteśmy świadkami bezpodstawnej agresji ze strony Rosji na demokratyczne państwo naszych sąsiadów z Ukrainy, czujemy się w obowiązku, by okazać im nasze wsparcie i pomoc. Uznając prawo narodu ukraińskiego do niepodległości i suwerenności, nie możemy pozostać obojętni wobec tragedii, jaka dotyka rodziny, mężczyzn, kobiety i dzieci.

Drodzy Mieszkańcy,

wyrażamy wdzięczność, że mając w pamięci naszą trudną drogę do niepodległości, jednoczycie się, aby nieść pomoc tym, którzy jej w tej chwili najbardziej potrzebują.

Dziękujemy za Państwa postawę i zachęcamy do dalszego aktywnego włączania się w działania na rzecz uchodźców z Ukrainy podejmowane w naszym powiecie. Prosimy, aby zwracać się bezpośrednio  do urzędów miast i gmin, których jesteście Państwo mieszkańcami. To władze administracyjne – Starosta Działdowski oraz burmistrzowie i wójtowie są na bieżąco informowani przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego o rodzaju niezbędnej pomocy i to oni pełnią rolę koordynatorów akcji pomocy dla Ukrainy.

Musimy zdawać sobie sprawę, że pomoc humanitarna dla Ukrainy walczącej o swoją niepodległość i naszą wspólną przyszłość w Europie będzie potrzebna przez cały czas trwania wojny i po jej zakończeniu.

Niezbędne informacje dostępne są na stronach internetowych Starostwa Powiatowego w Działdowie oraz gmin powiatu działdowskiego  tj.:

https://powiatdzialdowski.pl/

https://www.dzialdowo.pl/

http://www.lidzbark.pl/

https://www.gminadzialdowo.pl/

http://www.ilowo-osada.pl/

http://www.plosnica.pl/

http://www.gminarybno.pl/

 

/zdjęcie główne przedstawia flagę Ukrainy/

Dodał: Benedykt Perzyński