Kultura, edukacja, sport 14.07.2022

6 lipca w Działdowie oraz 11 lipca 2022 r. w Lidzbarku odbyły się zajęcia z dziećmi i młodzieżą, zorganizowane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Działdowie pod hasłem: „Bezpieczne wakacje w powiecie działdowskim” pod patronatem Starosty Działdowskiego oraz WSSE w Olsztynie, a dotyczące bezpiecznego i zdrowego spędzania wakacji na terenie powiatu działdowskiego. Oprócz poruszonych zagadnień dotyczących bezpiecznego zachowania podczas spędzania czasu wolnego (bezpieczne zachowanie się w lesie, zatrucia pokarmowe, picie wody z kranu, bezpieczeństwo nad wodą), uczestnicy dowiedzieli się również jakie zagrożenia czekają na młodych ludzi po zażyciu środków psychoaktywnych, a także w jaki sposób można zaobserwować niepokojące zmiany w ich zachowaniu. Po wykładzie uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy oraz rozwiązywali zadania dotyczące kleszczy, wzięli udział w rozgrywce rzutu do celu oraz ułożyli wiersze/hasła z przestroga dla swoich kolegów jak należy zachować się podczas spędzania czasu wolnego. Zwycięska grupa otrzymała upominki ufundowane przez Starostę Działdowskiego oraz „Kleszczowankę” pod wydawnictwem WSSE w Olsztynie, natomiast każdy uczestnik otrzymał bransoletkę z logo akcji „Bezpieczne wakacje w powiecie działdowskim”. Na zakończenie osoby chętne mogły również za pomocą narkogogli i alkogogli doświadczyć jaki  wpływ na postrzeganie rzeczywistości oraz na zdolność do wykonywania prostych zadań może mieć spożywanie narkotyków typu: marihuana, LSD, ecstasy oraz spożywanie alkoholu.

Nadesłała: Anita Pszenna

/zdjęcie główne przedstawia uczestników jednego ze spotkań/

Fot: Sanepid DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński