Kultura, edukacja, sport 23.02.2022
Drużyna z działdowskiego LO im. Jana Pawła II zwycięzcą tegorocznej Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej

18 lutego 2022 r. w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej. Wydarzenie organizowane jest przez Starostwo Powiatowe w Działdowie przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Działdowie oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Działdowie. Głównymi założeniami Olimpiady było popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadpodstawowych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz popularyzacja znajomości przepisów o ruchu drogowym.

W Olimpiadzie udział wzięły 2-osobowe drużyny z czterech szkół ponadpodstawowych powiatu działdowskiego:

1. Zespół Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie reprezentowali Seweryn Tuński oraz Kamil Spychalski;
  2. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Ks. Edmunda Domańskiego w Iłowie-Osadzie reprezentowały Roksana Szklarska oraz Marta Bruździak;
  3. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Lidzbarku reprezentowali Kacper Kraszewski oraz Michał Radzanowski;
  4. II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Działdowie reprezentowali Julianna Szustek oraz Paweł Pydynkowski.

Olimpiada składała się tylko z jednego etapu, jakim był test teoretyczny składający się z 60 pytań, rozwiązywany indywidualnie przez wszystkich uczestników Olimpiady. W związku z uzyskaniem przez dwie drużyny takiej samej liczby punktów o zwycięstwie zadecydowała ustna dogrywka. Zwycięzcą tegorocznej Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej została drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Działdowie.

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Powiat Dziadowski na XXVI Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej, która odbędzie się dnia 18 marca 2022 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali zestawy upominkowe, a drużyny, które zajęły miejsca I-III nagrody rzeczowe.

Nadesłał: Maciej Goryszewski

/zdjęcie główne przedstawia grupę osób/

Fot: Maciej GoryszewskiDodał: Benedykt Perzyński